CzECH COURSES BRNO

In-class & Online Czech Language Courses for Foreigners in Brno & Prague
Back to the list

COSPACE - a spot for our students to work, study, read or buy books / COSPACE - místo, kde naši studenti pracují, studují, čtou, nebo si kupují knihy

January 30, 2018, Prague 

We opened a brand new space right under our current offices and classrooms at Vinohradská 18. It spacious, cozy, warm in winter and cool in summer. And it has other benefits for our students, too!


We call it COSPACE - a place where students can not only wait for their classrooms, but also spend the time there actively, on their own, or with others. Everyday from 13:00 till 17:00, students can come to Czech Courses COSPACE either to work, study, or pick a book from our brand new bookshelf - textbooks, bilingual books, fairy tailes, novels or short stories. They can borrow them, or buy them, if they will. If you are a freelancer who needs a quiet working place, or a student who needs a central spot to study, COSPACE could be the right solution for you. The space can also be rented out for any bigger event. But for everyday job, our students can use the space totally FREE! 


Find out more at COSPACE.CZ or call +420 734 151 080.

---

30. ledna 2018, Praha 

COSPACE - místo, kde naši studenti pracují, studují, čtou, nebo si kupují knihy

Pod našimi současnými učebnami na Vinohradské 18 jsme otevřeli úplně nový prostor - dostatečně velký, příjemný, v zimě teplý, v létě chladivý. A našim studentům přináší i další výhody!

Říkáme mu COSPACE - místo, kde studenti mohou aktivně využívat čas během čekání na lekce. Ale nejen to. Každý den mezi 13.00 a 17.00 hodinou mohou do COSPACE přijít studenti za prací, studiem, nebo si jen tak půjčit nebo koupit knížku, která se jim zrovna hodí - učebnice, bilingvní knihy, pohádky, romány i povídky.Jestliže jste freelancer, co hledá klidné místo, nebo student, který potřebuje tichý prostor ke studiu, COSPACE se vám může hodit. Taky se ho můžete pronajmout na akci podle vašich potřeb. Každopádně jako studentovi Czech Courses je vám k dispozici každý den úplně zdarma! 

Pro víc informací se podívejte na COSPACE.CZ nebo zavolejte na +420 734 151 080. 

#cospace #czechcourses© CzechCourses.cz, 2011 - 2024